Dolina Loary

Dolina Loary była tylko jednym z kilku etapów naszej podróży. Tak za pierwszym jak i za drugim razem,  spędziliśmy tam tylko dwie noce. Za pierwszym razem na nocleg wybraliśmy tani hotel Premiere Classe w Tours Nord – Parcay. Pokoik bardzo malutki ale z węzłem sanitarnym. Dwie doby dało się przeżyć, na dłużej chyba nie bardzo. Za drugim razem nocowaliśmy w B&B Hotel w Tours.

Jadąc do Tours, po drodze zwiedziliśmy Chateau Chambord, oddalone od Tours o 75 km. W następnych dniach zwiedziliśmy Chateau Royal D’Amboise, Villandry i Chenonceau.

W każdym z zamków dostawaliśmy informator w języku polskim, co ułatwiało zwiedzanie.

Zwiedziliśmy także Tours oraz Vouvray.

W Vouvray na uwagę zasługuje Chateau Moncontour musee – degustation  http://www.moncontour.com/fr/contact.php.

Aby tam dojechać, jadąc od Tours D952 należy skręcić w lewo w Rue des Patys, następnie w prawo w Rue du Petit Coteau i w lewo w Rue de Montcotour. Jest dobre oznakowanie, nie da się nie dojechać. Zwiedzaliśmy także i degustowaliśmy w Cave des Producteurs de Vouvray przy Rue de la Coquette Vallee gdzie oprócz degustacji można było zakupić małe co nieco.

Aby dojechać do Cave des Producteurs należy jadąc od Tours D952 skręcić w lewo w Rue des Patys i dalej kierować się w lewo Rue de Montauran, następnie na rondku w prawo w Rue de la Vallée Coquette.

(2011) (2015)