Nowy Wiśnicz

Nowy Wiśnicz to miasto w województwie małopolskim, położone przy drodze Bochnia – Limanowa. Zwiedziliśmy je po drodze do Krynicy Zdrój.

W Wiśniczu zatrzymaliśmy się głównie dla znajdującego tam zamku. Bilety można kupić na dziedziniec zewnętrzny, zwiedzanie zamku, Bastion VR. Można też kupić bilet łączony i my właśnie taki kupiliśmy.

Zamek zwiedza się z przewodnikiem. Trwa to ok. godziny.

W jednej z sal odbywają się koncerty.

Poza wnętrzami na piętrach, zwiedza się podziemia, w których znajduje się wystawa narzędzi tortur.

Po zwiedzeniu zamku udaliśmy się do bastionu. Dostaliśmy okulary, które przeniosły nas do wirtualnej rzeczywistości. Znaleźliśmy się na zamku w czasach, kiedy tętniło w nim życie. Zobaczyliśmy także dawne miasteczko z lotu ptaka. Fajne doznanie.

Następnym punktem zwiedzania miało być Muzeum Ziemii Wiśnickiej ale niestety było zamknięte z powodu remontu. Podjechaliśmy więc do Muzeum Pamiątek po Janie Matejce ale było tuż przed zamknięciem (ok. godz. 13:00) i nie zostaliśmy już wpuszczeni. Zobaczyliśmy zatem tylko ogród i domek z zewnątrz.

Zwiedzanie zamku i bastionu zrekompensowało nam inne braki. Zwiedzanie zamku było naszym celem i cel została osiągnięty. Warto było się tu zatrzymać.

(2021)